Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
Szkolne Koło Wolontariatu "GOTOWI DO POMOCY"
logologologo
POCZĄTKI NASZEJ DROGI...

      Historia z wolontariatem rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Klasa I SP /26 uczniów/ mając zaledwie 7 lat postanowiła, za namową swojej wychowawczyni i przy wielkim wsparciu rodziców, rozpocząć działalność wolontariacką. Na początku wolontariusze nazywali się Grupą Charytatywną PwP – czyli "POMAGAMY W POTRZEBIE". Mając w klasie niepełnosprawnego kolegę już wtedy wiedzieli, że zrobią wiele dobrego dla niego i innych. Zaczęło się dość niewinnie, poprzez liczne akcje, kiermasze, spotkania i wiele pomysłów. W drugim roku działalności powstała prężnie działająca AKADEMIA AKTYWNEGO RODZICA. W skład akademii wchodzą rodzice naszych wolontariuszy, którzy również działają wolontariacko. Pomagali nam zawsze w realizowaniu naszych planów i zamierzeń. Możemy na nich liczyć. Kiedy uczniowie rozpoczęli kolejny etap edukacyjny, czuli, że nadal chcą się spotykać i tworzyć kolejne dzieła. Spotkaliśmy się we wrześniu 2012 roku i było nas jeszcze więcej. Na spotkanie przyszło ponad 30 osób. Dwie opiekunki wolontariatu pani Agnieszka Kęsy i pani Agnieszka Szałata rozpoczęły realizowanie zamierzonych celów. Stworzona została KARTA ETYCZNA WOLONTARIUSZA, którą wszyscy wolontariusze podpisali, tekst przewodni naszej działalności oraz program Szkolnego Koła Wolontariatu.

"Każdy może zostać WIELKODUCHEM – musi tylko chcieć..." galeria ...

Projekt WIELKODUCHY, który realizowany jest przez Szkolne Koło Wolontariatu "GOTOWI do POMOCY", opracowany i kierowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO z Poznania. Przez cały 2015 rok, będziemy troszczyć się o najstarsze pokolenie z naszej wsi i okolic. Program ma na celu zwiększenie aktywności społecznej i budowanie odpowiedzialności obywatelskiej najmłodszych uczniów. Przede wszystkim pomaga efektywnie opracowywać zadania, tak, aby służyły dobru lokalnemu i przynosiły satysfakcję wolontariuszom. Projekt ma również na celu, szerzenie idei wolontariatu, który ma sprawić, by każde dziecko chciało pomagać i wiedziało jak czynić dobro. Wolontariusze z naszej szkoły za priorytet obrali sobie inicjatywę dotycząca osób starszych i samotnych z naszej okolicy już od ponad roku. Ma ona na celu propagowanie spędzania wolnego czasu z seniorami naszej okolicy. Chcemy, by czuli, że najmłodsze pokolenie o nich zawsze pamięta i wspiera.
"Podziel się z drugim człowiekiem tym, co masz najcenniejsze:
dobrym słowem, uśmiechem, swoją radością, czasem..."

...tak rozpoczęliśmy w listopadzie 2014 roku działalność Klubu SERCODUCHA. Dziewczęta Dobrosia, Iza, Ola, Martynka, Wiktoria wraz z opiekunką wolontariatu, spędzają swój wolny czas w towarzystwie osób starszych i samotnych. Oprócz spotkań, rozmów, wręczają drobne upominki, które same wykonują. Pamiętają o ich urodzinach, imieninach , dniach babci i dziadka, o świętach. Łzy radości i wzruszenie, ciepłe słowa są dowodem na to, że warto poświęcać czas na takie wizyty i nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony. Chcemy, aby wiedzieli, że nie są sami, że mogą na nas liczyć. Osoby starsze to wielka skarbnica wiedzy, z której warto czerpać.

działalność Wolontariatu

  "Nie sztuką jest być lepszym od innych,
  sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego"
  "Wolontariusz ma oczy, uszy i serce szeroko otwarte..."
  "Ważnym filarem człowieka jest życzliwość"

 • Wigilia 2017 galeria ...
 • działalność wolontariuszy w roku szkolnym 2014/15 więcej ...
 • działalność wolontariuszy w roku szkolnym 2013/14 więcej ...
 • działalność wolontariuszy w roku szkolnym 2012/13 więcej ...
 • działalność wolontariuszy w roku szkolnym 2011/12 więcej ...
 • działalność wolontariuszy PwP w roku szkolnym 2010/11 więcej ...
 • akcje i zbiórki galeria ...
 • nasze kiermasze galeria ...
 • warsztaty tworcze galeria ...
 • PROJEKT Tacy sami - Dzieciaki z podwórka WIFOON czytaj ... galeria ...
 • 8 października 2012r. profesjonalne szkolenie dla wolontariuszy czytaj ... galeria ...
 • 5 grudnia 2012r. spotkanie z wolontariuszami Fundacji Dr Clowna czytaj ...galeria ...
 • zapachniało piernikami... galeria ...
 • Wigilia 2012 galeria ...
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl