Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
MŁODY OBYWATEL

Misja MŁODY OBYWATEL zakończona!
Grupa projektowa Młodego Obywatela przeprowadziła dochodzenie dotyczące zalet i wad mieszkania w Pamiątkowie i okolicach. W pierwszym etapie pracy uczestnicy sporządzili jak najbardziej szczegółowe plany miejscowości, aby zastanowić się, gdzie można spotkać ciekawych rozmówców. Następnie ustalono, że powinno się wytypować do rozmowy przedstawicieli najważniejszych i najbardziej charakterystycznych grup mieszkańców. Nie wszyscy pytani chcieli zgodzić się na rozmowę, której rezultat miał być zaprezentowany szerszej grupie odbiorców. Mimo niepowodzeń, członkowie grupy projektowej zdołali przeprowadzić wywiady i zgromadzić dokumentację fotograficzną galeria ... W efekcie powstała wystawa, która ma być zaprezentowana rodzicom podczas marcowych drzwi otwartych. Pod tytułem „Lokalnie - czyli Pamiątkowo oczami mieszkańców” zostanie wydrukowana również ulotka i nakręcony króciutki film, jako podsumowanie pracy uczniów biorących udział w projekcie.


Projekt Młody obywatel - Oj, będzie się działo… czyli zostań reporterem
Gorące głowy pełne pomysłów znajdują ukojenie przy intensywnej pracy. Uczestnicy Młodego Obywatela, zdecydowani nakręcić własny reportaż, już podjęli działania. Po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej, wykonaliśmy wierny plan Pamiątkowa, aby zorientować się, gdzie można spotkać ciekawych rozmówców. Teraz tylko pozostaje przekonać mieszkańców, do wzięcia udziału w projekcie i gotowe. No, prawie… Zastanówmy się wspólnie, jakie zmiany dotknęły Pamiątkowo w ostatnich latach. Jest lepiej, czy coś jeszcze trzeba zmienić? galeria ...

Ruszył Młody Obywatel!!!
Nowy projekt koordynowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej już się rozpoczął! W tym roku do wyboru zaproponowano trzy ścieżki: "Urząd od podszewki.", "Poznaj swojego sąsiada." /reportaż/ oraz "Co chciałbyś zmienić w swojej okolicy?" /warsztaty przyszłościowe/. Nasza grupa projektowa zdecydowała, że zrealizuje reportaż sąsiedzki, ale chcemy też w nim zawrzeć elementy dwóch pozostałych ścieżek. Na pierwszym spotkaniu projektowym uczestnicy metodą "burzy mózgów" zaproponowali wiele tematów. Kto wie kogo odwiedzimy i co zdecydujemy się przedstawić szerszej publiczności jako efekt finalny…? Dalszych informacji szukajcie w części dotyczącej projektów pod hasłem MŁODY OBYWATEL.
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl