Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • 11 kwietnia koncert Tomasza Dolskiego i DJ-a Simona galeria ...
  Uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia wspaniałego show zatytułowanego SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJa, łączącego zarówno światło jak i dźwięk. Wystąpili wspólnie Tomasz Dolski (laureat trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu telewizyjnego Must be the music) oraz DJ Simon,którzy zaprezentowali dosyć swobodną i oryginalną interpretację wybranych utworów muzyki klasycznej. Koncert miał charakter edukacyjny, ponieważ prowadzący obrazowo opisywał okoliczności powstania poszczególnych utworów i postaci ich twórców.
 • 11 kwietnia IV sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  W IV sesji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły reprezentowali nas: A. Brzoska, H. Krupecki, R. Miżejewski, M. Smoczyk. W czasie posiedzenia odbyły się wybory na Przewodniczącego i został nim Maciej Smoczyk.
 • 6 kwietnia porozumienie Młodzieżowych Rad Wielkopolski galeria ...
  W Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Młodzieżowych Rad z województwa wielkopolskiego – Porozumienie Młodzieżowych Rad Wielkopolski. Szamotulską MRMiG reprezentowali Maciej Smoczyk i Remigiusz Mizejewski.
 • marzec przedstawienie zwyczaje wielkanocne galeria ...
 • 21 marca powitanie wiosny galeria ...
  Tradycyjnie pierwszy wiosenny dzień uczniowie szkoły w Pamiątkowie spędzili inaczej. Klasa IIB z wychowawczynią panią Katarzyną Wentland wyznaczyła różne zadania poszczególnym klasom. Można było spróbować sił w zaprojektowaniu wiosennego kapelusza, wykonać marzannę i wiosenny bukiet. Klasa IIA gimnazjum wykonała scenkę prezentującą wiosenną prognozę pogody, a IIB pokazała skecz pt. "Odrabianie lekcji". Starsi i młodsi uczniowie wyruszyli również na spacer w poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny, a w pozostałym wolnym czasie układano krzyżówki i rebusy. W finale, który miał miejsce w sali gimnastycznej zaprezentowano efekty pracy, a uczennice klasy IIB częstowały wszystkich wykonanymi przez siebie kanapkami wiosennymi.
 • Teatr Polski od kulis - wycieczka klasy IIIc galeria ...
  W mijającym tygodniu klasa III c udała się na nietypową wycieczkę. Tym razem celem swojej wizyty uczyniliśmy Teatr Polski w Poznaniu. Jest to obiekt, który powstał z inicjatywy poznaniaków w 1875 roku. Tym większą radość sprawiło nam zajrzenie za kulisy tego najstarszego, nieprzerwanie działającego polskiego teatru. Stanęliśmy na scenie, na której zamontowana była scenografia do premierowego spektaklu pt. Odys. Zasiedliśmy w loży honorowej, obejrzeliśmy scenę obrotową, garderoby, charakteryzatornię, a także Malarnię, czyli mniejszą scenę. Po tych kulturalnych wrażeniach zadbaliśmy o ciało, skacząc na trampolinach w Energi Super Parku.
 • 17 marca etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” galeria ...
  Naszą szkołę w konkursie godnie reprezentowali: Łucja Barwińska, Kacper Belter, Aleksandra Brzoska, Oliwia Dolatowska, Alicja Kudrej, Jakub Lewicki, Aleksandra Sadek i Dominika Pachel. Trzecie miejsce w kategorii kl. VII-G zajęła Dominika Pachel. Gratulujemy!
 • Akcja „Góra Grosza” galeria ...
  W okresie od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r. w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
  Ogółem podczas XVIII edycji akcji zebraliśmy 1052,62zł
 • 15 marca Święto Matematyki galeria ...
  Święto Matematyki rozpoczęliśmy Międzynarodowym Konkursem Kangur Matematyczny. W tym roku w naszej szkole z zadaniami konkursowymi zmagało się 42 uczniów, mamy nadzieję, że udało im się pokonać zakręty matematyczne, które pojawiły się w zadaniach.
  W czasie przerw uczniowie i nie tylko mogli rozwiązać łamigłówkę sudoku, zagrać w szachy, gry planszowe, jengę, poskładać origami, ułożyć rozmaite kształty wykorzystując tangram lub jajko Kolumba oraz rozwiązać zapałczane łamigłówki i matematyczne rebusy.
  Klasa V pod kierunkiem wychowawcy p. A. Licenowicz przygotowała matematyczne przedstawienie "na wesoło". Dwójka wagarowiczów trafia do królestwa Matematyki, gdzie m.in. odwiedzają Erastotenesa i poznają liczby pierwsze i złożone. Nastepnie spotykają Euklidesa i punkty, które opowiadają o figurach płaskich.
  Na koniec obecne klasy realizowały zadanie "budowanie wieży" mając do dyspozycji 30 kartek A4. Ponad metrowe budowle wzniosły: IVa, VIIa i IIB gim.
 • 12 marca Konkurs recytatorski klas I - III "Poetycko o zwierzętach" galeria ...
  Swoje interpretacje utworów, których bohaterami były zwierzęta, przedstawiło dwanaścioro młodych adeptów sztuki recytatorskiej. Ich występy oceniała komisja w składzie: Joanna Piętka, Agnieszka Wiśniewska oraz Pani Dyrektor Alina Jankowska. Po długich obradach wyróżniono następujących uczestników konkursu:
  Małgorzata Brzoska kl.I a "Żuk" Jan Brzechwa
  Adam Rembacz kl.I b "Żaba i podkowy" Autor nieznany
  Alicja Badzińska kl.III b "Foka" Jan Brzechwa
  Aleksandra Budynek kl.III c "Ptasi mózg" Jan Brzechwa
  Dodatkowo dostrzeżono dwie wyróżniające się interpretacje: "Po co krowom rogi na głowie?" w wykonaniu Anny Gołąb z klasy Ia oraz "Hipopotam lubi błoto" w wykonaniu Klaudii Boruckiej z klasy IIIc. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, doceniając wkład włożony w przygotowanie tekstów, kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
 • 8 marca apel z okazji Dnia Kobiet galeria ...
  Małe i duże kobiety z pewnością przeżyły miłe chwile, oglądając przedstawienie przygotowane przez klasę 4a oraz wychowawcę pana Pawła Mańczaka. Klasa czwarta godnie wkroczyła do tej bardziej dorosłej części szkolnej społeczności, debiutując na dużej scenie w sali gimnastycznej. Po aktorach nie widać było stresu, być może sprawiły to liczne rekwizyty i świetne kostiumy. Było jak na wiosnę przystało: kolorowo i trochę szalenie.
 • 7 marca przedstawienie pt. „Wóz Drzymały” galeria ...
  W tym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Walka Polaków o niepodległość przybierała różne formy. Jednym z symboli walki i sprzeciwu wobec zaborcy był Michał Drzymała, który zamieszkał w wozie cyrkowym. Uczniowie kl. 0-V mogli poznać jego historię w czasie przedstawienia teatralnego pt. „Wóz Drzymały”.
 • 5-7 marca rekolekcje galeria ...
  Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i przebiegały wyjątkowo, ponieważ przeprowadzili je wspólnie ksiądz proboszcz Marek Tarło-Jawtok oraz pani katechetka Irena Marczak. Jak co roku uczniowie mierzyli się z zadaniami, które pobudzały do refleksji nad cudem Zmartwychwstania. Młodzież miała również okazję do obejrzenia filmów poświęconych tematyce związanej z życiem Chrystusa oraz współczesnym dylematom i życiowym wyborom. Niecodzienne były nauki w kościele, ponieważ ksiądz proboszcz ilustrował swoje słowa krótkimi filmikami, które pozwoliły głębiej zrozumieć jego słowa. Wielu uczniów z pewnością zapamięta też choćby pierwsze słowa i melodię pieśni Hava nagila... Tak przygotowani, możemy oczekiwać Świąt Wielkanocy i za to przygotowanie dziękujemy!
 • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych galeria ...

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy.

  Zbigniew Herbert „Wilki”

 • luty-marzec głosowanie na patrona szkoły
  KANDYDACI NA PATRONA NASZEJ SZKOŁY

 • 9 lutego WALENTYNKI galeria ...
  W tym dniu w naszej szkole działała poczta walentynkowa, a wszyscy obdarowani zostali lizakami w kształcie serca.
 • 7 lutego dyskoteka walentynkowa galeria ...
 • 1 lutego podsumowanie wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Oaza zieleni w różnych porach roku" galeria ...
  Konkurs trwał od maja do listopada 2017 roku i polegał na systematycznej obserwacji trzech wybranych obiektów przyrodniczych, fotografowaniu ich i wypełnianiu kart pracy. Do konkursu przystąpiło 47 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała 5-osobowa grupa uczniów z klasy VII b: Agnieszka Hoffmann, Zuzanna Kozyra, Stefan Piszczyński, Joanna Stachowiak i Klaudia Walczak. Opiekunem grupy projektowej była p. A. Szałata. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie a ich zdjęcia znajdują się w kalendarzu wydanym z tej okazji.
 • KOLOROWY UNIWERSYTET galeria ...
  W roku akademickim 2017/2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już po raz siódmy jest organizatorem projektu edukacyjnego Kolorowy Uniwersytet. Kolorowy Uniwersytet to program, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego w wieku 8–12 lat. Jego celem jest popularyzacja nauki oraz pomoc dzieciom w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego. 9 października 2017r. w mury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wkroczyli nasi uczniowie z klas III a i III b Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Stali się oni jednymi z 200 studentów Kolorowego Uniwersytetu. Tego dnia dzieci uczestniczyły w prawdziwej inauguracji roku akademickiego, podczas której wysłuchały pierwszego wykładu zatytułowanego "Oko i mózg - razem czy osobno?". Uroczyste rozpoczęcie to był dopiero początek wspaniałej przygody. Przez cały rok akademicki uczniowie uczestniczą w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, ponieważ w działania Kolorowego Uniwersytetu zaangażowały się wszystkie wydziały UAM i jednostki ogólnouczelniane. Nasi studenci, zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i humanistycznych, a całoroczny wysiłek uhonorowany będzie uczestnictwem w Absolutorium, na którym każdy uczeń Kolorowego Uniwersytetu otrzyma dyplom.
 • 19 stycznia wycieczka do Tropical Island pod Berlinem galeria ...
  W mroźny i śnieżny poranek uczniowie naszej szkoły wyruszyli na poszukiwanie letnich upałów, białych plaż, krystalicznej wody, tropikalnych lasów i wodnych atrakcji, wszystko to znaleźli niedaleko Berlina w Tropical Island.
 • 4 stycznia wycieczka klas IV i V do Poznania galeria ...
  Na początku naszej wycieczki udaliśmy się do kina Apollo, na musical dydaktyczny. Nastepnie spacerujac po Starym Rynku dotarliśmy do Muzeum Archeologicznego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Co zawdzięczamy Grekom i Rzymianom? Dziedzictwo Antyku dla początkujących.” W czasie lekcji przypomnieliśmy sobie liczby rzymskie oraz ich zastosowania oraz poznaliśmy alfabet grecki i próbowalismy przetłumaczyć kilka słów z greki na łacinę. Na koniec zwiedziliśmy niektóre ekspozycje muzeum.
 • 22 grudnia Jasełka galeria ...
  W tym roku jasełka przygotowała klasa IIA gimnazjum z wychowawczynią panią Moniką Michalak. Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono tradycyjną rodzinę przygotowującą się do wieczerzy wigilijnej. Szczególne znaczenie w tej scenie miała postać Matki,która przypomniała o tradycjach tego dnia. W drugiej części przedstawiono biblijną scenę, w której nowonarodzony Jezus jest odwiedzany kolejno przez Pasterzy, Królów i Aniołów. Atmosfera zbliiżających się Świąt Bożego Narodzenia została wywołana również przez wspólne kolędowanie i ... obecność w stajence żywej kozy Foxy, która niewątpliwie skradła serca najmłodszej części publiczności.
 • SZLACHETNA PACZKA galeria ...
  Nasza szkoła już po raz IV wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem pomogliśmy 4-osobowej Rodzinie ze wsi Czerwonak. W sobotę, 9 grudnia 2017 r., 25 kartonów i kartoników trafiło do magazynu w Czerwonaku, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli je do wybranej przez nas Rodziny. Udało się zrealizować WSZYSTKIE wymienione potrzeby Rodziny! A to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, rodzicom i nauczycielom! Warto pomagać!
 • 17 grudnia koncert "Muzyka łączy pokolenia" galeria ...
  Drugi już koncert „Muzyka łączy pokolenia” zgromadził w tym roku więcej widzów niż w roku poprzednim. Nie zabrakło znakomitych gości, między innymi zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły pana Dariusza Wachowiaka, sołtysa Pamiątkowa pani Moniki Kuźniak, proboszcza parafii w Popówku księdza Jarosława Klupsia oraz dyrektorów szkół. Oczywiście dopisali również mieszkańcy Pamiątkowa i okolic, którzy przyszli oklaskiwać swoje pociechy. Wystąpiło Koło Śpiewackie Lira z Pniew prowadzone przez panią Urszulę Grzędę, chór Allegro ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sycynie, którym dyrygowała pani Marcjanna Nowak, Orkiestra Capella Samotulinus pod dyrekcją pana Remigiusza Skorwidera. Mieliśmy także możliwość posłuchania trzech grup wiekowych pamiątkowskiego chóru Vivace. Ponieważ koncert miał na celu wprowadzenie słuchaczy w świąteczny nastrój, wybrzmiały kolędy i pastorałki. Najbardziej wzruszającym momentem było zakończenie, kiedy to wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie pastorałkę „Od serca do ucha” w opracowaniu pana Dariusza Tarczewskiego. Tradycją stanie się zapewne wręczenie uczestnikom pamiątkowych statuetek i dyplomów. Dyrektor szkoły pani Alina Jankowska zapewniła również, że koncerty „Muzyka łączy pokolenia” odbywać się będą w następnych latach.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl