Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
ROK SZKOLNY 2017/18

  • 22 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18
  • Projekt „Uczeń z pasją” galeria ...
    Miasto Poznań wspólnie z Partnerem - Narodowym Forum Doradztwa Kariery realizuje projekt „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach Poddziałania 8.1.4 Kształcenie ogólne w ramach ZIT dla MOF Poznania. czytaj więcej... Zapraszamy na stronę projektu: https://uzp.poznan.pl/
  • Projekt Uczeń z Pasją „Kreatywne Grupy Przedsiębiorcze” galeria ...
    W ramach projektu Uczeń z Pasją „Kreatywne Grupy Przedsiębiorcze” uczniowie postanowili otworzyć kawiarenkę. Najpierw przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców Pamiątkowa i okoli pytając o to czy jest taka potrzeba. Okazało się, ze wszyscy byli za. Znaleźliśmy informację co jest potrzebne do otwarcia kawiarni, zebraliśmy dokumentację i napisaliśmy biznesplan. W Urzędzie Pracy dowiedzieliśmy się, że możemy pozyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą. Przeprowadziliśmy wizję lokalną rozmawialiśmy z właścicielem lokalu i zaprojektowaliśmy wnętrze kawiarni i zewnętrzny ogródek ze stolikami. Zaprojektowaliśmy logo „Na Kozim Rynku” oraz stworzyliśmy menu. Na koniec podsumowaliśmy zajęcia rozmową na temat czekającej nas przyszłości i wyborów jakie nas będą w życiu czekać. Mówiliśmy jak ważna jest kreatywność, otwartość i gotowość na zmiany.
  • „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania" galeria ...
    W ramach projektu „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania" uczniowie klas 1-3 naszej szkoły realizują zajęcia z zakresu programowania.
  • 21 czerwca bieg na orientację galeria ...
    Bieg na orientację odbył się pod hasłem niepodległa w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Klasy podzieliły się na grupy, które start i metę miały na plaży, a do pokonania 2,5 km. Musieli odnaleźć na trasie 12 punktów i wykonać przydzielone zadania sportowe jak i umysłowe. Liczył się nie tylko czas, ale i precyzyjne wykonanie zadań.
  • 20 czerwca Dzień Folkloru galeria ...
  • 18 czerwca przedstawienie klas VI galeria ...
  • 16 czerwca przedstawienie "Bears in the night" klasy V, VIa i VIb galeria ...
  • 15 czerwca konkurs recytatorski „POLSKA NASZ DOM” galeria ...
    Uczniowie kl. 1-7 SP recytowali wiersze patriotyczne związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
  • 12 czerwca pielgrzymka po I Komunii Świętej galeria ...
    Dzieci z klas 3 SP wybrały się do Szamotuł, by w Bazylice Mniejszej uczestniczyć w nowennie i mszy świętej - była to ich pielgrzymka po I Komunii Świętej. W czasie śniadania w Domu Pielgrzyma pani katechetka przybliżyła dzieciom historię Bazyliki, najbardziej podobały się legendy związane z parafią. Po zwiedzaniu świątyni przyszedł czas na lody i powrót do szkoły.
  • 9 czerwca Lednica Dziecka galeria ...
    Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Lednicy Dziecka. Jest to impreza organizowana już od 20 lat po „dużej Lednicy”. Nie zabrakło grup dziecięcych z całej Polski, rodzin z małymi dziećmi, a upał nie okazał się wcale taki straszny. Spotkanie rozpoczęła msza święta o godzinie 12.00, bezpośrednio po niej wzięliśmy udział w śpiewach i tańcach lednickich, a na deser obejrzeliśmy barwne przedstawienie „O stworzeniu świata i zagubieniu człowieka”. Wszyscy uczestnicy mieli okazję powiedzieć symboliczne „Jestem!”, odciskając swoją dłoń na lednickim sztandarze. Spotkanie zakończyło symboliczne przejście przez „Bramę Rybę”.
  • Projekt kl. IIIc Tata - mój superhero! galeria ...
    Przez kilka dni w naszej szkole można było obejrzeć wystawę zdjęć, będącą podsumowaniem projektu "Tata - mój superhero!". Miał on na celu zaakcentowanie niezwykle ważnej roli ojca, jaką ma on do odegrania w procesie wychowawczym syna i córki. Uczniowie klasy IIIc zapozowali ze swoimi tatusiami. Dodatkowo na każdym ze zdjęć ukryliśmy rekwizyt lub motyw, będący nawiązaniem do któregoś ze słynnych obrazów. Ogłosiliśmy również konkurs, polegający na odnalezieniu jak największej liczby zakamuflowanych dzieł sztuki. Jego zwycięzcą został Adam Zerbin z klasy VIb. Nagrodę wręczymy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a naszemu koneserowi sztuki serdecznie gratulujemy!
    Klasa III c z Wychowawczynią
    A oto rozwiązanie naszego konkursu:
    Błażej z tatą Romanem - "Autoportret z zabandażowanym uchem i fajką Van Gogha"
    Klaudia z tatą Arturem - "Dziewczyna z perłą" Jana Vermeera
    Aleksandra z tatą Pawłem - "Pomarańczarka" Aleksandra Gierymskiego
    Kalina z tatą Aleksandrem - "Błękitne tancerki" Edgara Degas
    Kacper z tatą Marcinem - "Stworzenie Adama" Michała Anioła
    Jakub z tatą Piotrem - "Gra w szachy" Sofonisby Anguissoli
    Patryk z tatą Mariuszem - "Autoportret z hiacyntem" Jacka Malczewskiego
    Julia z tatą Robertem - "Dziewczynka z chryzantemami" Olgi Boznańskiej
    Marceli z tatą Remigiuszem - "Maskarada" Tadeusza Makowskiego
    Milena z tatą Mariuszem - "Słoneczniki" Vincenta van Gogha
    Jagna z tatą Jarosławem - "Autoportret z paletą" Jacka Malczewskiego
    Antoni z tatą Zbigniewem - "Autoportret na błękitnym tle" Vincenta van Gogha
    Tymoteusz z tatą Kacprem - "Narodziny Wenus" Boticellego
  • 30 maja Dzień Europy galeria ...
  • 24 maja XVII Międzyszkolny Konkurs Religijny w Przyborowie galeria ...
    W tym roku tradycyjnie nasi uczniowie również wzieli udział w konkursie. Dominika Pachel, Wiktoria Jeżak i Przemysław Niźnik zmagali się z pytaniami dotyczącymi Ewangelii wg św. Marka.
  • 22 maja wycieczka klas V-VII galeria ...
    Klasy piąta, szóste i siódme były tego dnia na spektaklu teatralnym pt. "Hobbit". Nastepnie zwiedziły Muzeum Powstania Wielkopolskiego w ramach realizowanego projektu dotyczącego 100-lecia odzyskania niepodległości. Wycieczkę urozmaiciła wizyta w parku trampolin Energi Super Park.
  • 15 maja Discovering linguistic landscape of Poznań /odkrywanie krajobrazu językowego Poznania/ galeria ...
    Nietypowe zajęcia z języka angielskiego dla klasy piątej i klas szóstych odbyły się w terenie /w centrum Poznania/ oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia przeprowadzone zostały przy udziale i pomocy studentów Instytutu Lingwistyki Stosowanej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie wyszukać w otoczeniu elementy krajobrazu językowego, a w dalszej, warsztatowej części nanieść wyszukane elementy na wykonane przez siebie fragmenty mapy miasta. Należy dodać, że te nietypowe zajęcia były zwieńczeniem kilku tygodni przygotowań, podczas których uczniowie skrzętnie starali się odnotować, jakie elementy języka angielskiego można znaleźć w pobliżu miejsca zamieszkania. Warsztaty zostały zorganizowane przez panią Monikę Michalak. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali wychowawcy. Wyjazd był bezpłatny dla uczniów dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców SP w Pamiątkowie.
  • 11 maja Dzień Flagi RP galeria ...
  • 8 maja klasa IIIc z wizytą w Rogalinie i Kórniku galeria ...
    W mijającym tygodniu klasa IIIc wyruszyła na kolejną już wycieczkę. Za cel podróży obraliśmy tym razem dwie perły wielkopolskiej architektury - pałac w Rogalinie oraz zamek w Kórniku. W Rogalinie oprócz pałacu i starych dębów, odwiedziliśmy również tamtejszą galerię obrazów, gdzie odbyliśmy lekcję muzealną. Podziwialiśmy również na żywo obraz Jacka Malczewskiego "Tobiasz i Parki", który w zeszłym roku był bohaterem naszych "Żywych obrazów". Nie omieszkaliśmy zrobić sobie przy nim pamiątkowego zdjęcia. Kolejnym punktem naszej wycieczki był zamek w Kórniku. Zwiedzaliśmy go w owianych już legendą papciach, które mają za zadanie chronić drogocenną posadzkę przed zniszczeniem. Przy okazji chodzenie w nich dostarczyło nam wiele frajdy. Największe zainteresowanie wzbudziła legenda o duchu Białej Damy, której portret wisi w jednej z zamkowych sal. Wycieczkę możemy podsumować jednym zdaniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Wizytę w Rogalinie i Kórniku polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji się tam wybrać. To zaledwie godzina drogi od Pamiątkowa, a wrażenia niesamowite.
  • 7-10 maja wycieczka chórzystów, wolontariuszy i klasy IIIB gim do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego galeria ...
  • 28 kwietnia Śpiewajaca Polska 2018 galeria ...
    Nasz chór brał udział w Konkursie Chórów Wielkopolski Północnej Projektu Akademia Chóralna - Śpiewajaca Polska 2018 w Poznaniu i zdobył Złote Pasmo /najwyższa punktacja - 97pkt./ oraz wyróżnienie specjalne za szczególny wyraz artystyczny.
  • 27 kwietnia warsztaty ze studentami psychologii galeria ...
    W piątek 27 kwietnia każda klasa uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez studentki Wydziału Psychologii UAM. Pierwsza godzina została poświęcona integracji, a w dalszej części każda klasa realizowała program indywidualny, przygotowany specjalnie dla niej. Były na przykład zajęcia z szyfrowania oraz zadania dotyczące komunikacji. Zajęcia zostały dostosowane do wieku uczestników.
  • 27 kwietnia apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja galeria ...
  • Wyniki konkursu WÓZ DRZYMAŁY galeria ...
    I MIEJSCE - Gabriela Lamcha
    II MIEJSCE - Jakub Lewicki, Tymoteusz Wozowski
    III MIEJSCE - Daria Pomiecińska
    WYRÓŻNIENIE - Marika Gąsiorowska
    GRATULUJEMY!
  • 24-26 kwietnia wycieczka klas szóstych i siódmych do Karpacza galeria ...
    Intensywną wycieczkę zaczęliśmy od próby zdobycia Śnieżki. Pierwszego dnia przeszliśmy 20 km, podziwiając spektakularne widoki. Zmęczeni, zakończyliśmy ten długi dzień w górach w pensjonacie Eden. Drugiego dnia wrażenie zrobiła na nas wizyta w tajnym laboratorium Hitlera Arado w Kamiennej Górze, w którym grupa rekonstrukcyjna przygotowała niesamowitą inscenizację. Czuliśmy się, jak w czasach drugiej wojny światowej. Mieliśmy też okazję zobaczyć Dolny Śląsk w miniaturze /Park miniatur w Kowarach/ oraz unikatowe zbiory hrabiego Schaffgotsch w Cieplicach. Trzeciego dnia zbadaliśmy tajemnice zamku Czocha, obejrzeliśmy Lubomierz, a w nim muzeum Kargula i Pawlaka oraz Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie. Nad wycieczka czuwał Duch Gór.
  • 20 kwietnia Dzień Ziemi galeria ...
    Apel z okazji Dnia Ziemi przygotowała klasa 4b razem z wychowawczynią panią Agnieszką Wiśniewską. Uczniowie przedstawili sposoby na segregację śmieci i jeszcze raz przypomnieli zebranym zasady tej segregacji.
  • 18-20 kwietnia egzamin gimnazjalny galeria ...
    Klasa trzecia gimnazjum zmagała się z zadaniami egzaminacyjnymi części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Na wyniki przyjdzie nam zaczekać aż do czerwca, ale uczniowie mogą na razie odetchnąć z ulgą, że egzamin już za nimi.
  • 17 kwietnia konferencja polskich Młodzieżowych Rad w Warszawie galeria ...
    W Warszawie odbyła się konferencja polskich Młodzieżowych Rad – Młodzi 2.0. Młodzieżowe Rady na stulecie Niepodległości. Naszą gminę reprezentował Maciej Smoczyk jako Przewodniczący wraz z Zastępcą. Podczas spotkania w Sejmie RP odbyły się spotkania z posłami, pokazano filmy nagodzonych rad, a podczas warsztatów omawiano funkcjonowanie młodzieżowych rad.
  • 15 kwietnia ERM na Maratonie Biblijnym w Szamotułach galeria ...
    Tradycja już naszej szkoły stał się udział młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z p. katechetka Ireną Marczak w Maratonie Biblijnym w Szamotułach. W tym roku czytaliśmy I Księgę Kronik. Byliśmy też na lodach, bo po duchowej strawie i dla ciała w ten ciepły dzień coś musiało być. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Było dużo radości i powodów do uśmiechu na twarzy.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl