Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • 11 listopada Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości - Msza Święta w kościele w Pamiątkowie i w Cerekwicy galeria ...
 • 9 listopada uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości galeria ..., hymn Polski film ...
  Setna rocznica odzyskania Przez Polskę niepodległości została uczczona w naszej szkole w niezwykły sposób. Wszyscy obecni uczestnicy szkolnej społeczności odśpiewali hymn państwowy. Klasa 3b bardzo dojrzale zaprezentowała program artystyczny, który wzruszył publiczność. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz nowoczesnego akcentu - piosenki "Kocham Wolność" w wykonaniu Chłopców z Placu Broni.
 • 6 października II Powiatowy Konkurs Flażoletowy galeria ...
  W naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Flażoletowy, w którym wzięło udział 30 uczniów z 7 szkół podstawowych powiatu szamotulskiego /Brodziszewa, Dusznik, Nowej Wsi, Otorowa, Szamotuł, Pamiątkowa/. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Vivace" w Pamiątkowie, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Uczestnicy byli oceniani przez profesjonalne jury w składzie: p. Emilia Mieczkowska, p. Marcjanna Nowak w kategoriach: solista i zespół oraz trzech kategoriach wiekowych.
  Oto wyniki konkursu:
  - kategoria klas II-IV:
  soliści:
  I m. Dominik Frąckowiak SP nr1 Szamotuły,
  zespoły:
  I m. nie przyznano, II m. Jagoda Jaworska i Aurelia Fik SP nr1 Szamotuły, III m. Halina Renn, Zofia Płoska, Natalia Kalinowska SP nr1 Szamotuły,
  - kategoria klas V-VI:
  soliści:
  I m. nie przyznano, II m. Stanisław Paczkowski SP Nowa Wieś, III m. Marta Kieruj SP Otorowo,
  zespoły:
  I m. Gabriela Kazderska, Alicja Kałużna, Kinga Siekierska SP Brodziszewo, II m. Marta Brandyk, Roksana Świtała, Antonina Kotek, Maria Radziejewska SP Duszniki, III m.- Oliwia Dolatowska, Zofia Piszczyńska SP Pamiątkowo, wyróżnienie: Wiktoria Heba, Amelia Klimczak, Aleksandra Nykaza SP Nowa Wieś; Nina Golon, Anastazja Fricz, Marta Machaj, Maria Kapłon SP nr3 Szamotuły,
  - kategoria klas VII-VIII i gimnazjum:
  soliści:
  I m.- Olga Sikorska SP Nr 3 Szamotuły, II m.- nie przyznano, III m. - Marika Gąsiorowska SP Pamiątkowo,
  zespoły:
  I m.- Weronika Cichocka, Aleksandra Lewandowska, II m.- Dagmara Czysta, Dominika Pachel.
  Dodatkowo nagrodzono wykonanie utworu patriotycznego. Najlepiej wśród solistów wykonała go Olga Sikorska /SP nr3 w Szamotułach/, a wśród zespołów Dagmara Czysta i Dominika Pachel /SP w Pamiątkowie/.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody zakupione dzięki dotacji otrzymanej od Starostwa Powiatowego w Szamotułach.
 • galeria ...
 • 31 października przedstawiciele naszej szkoły na Apelu Poległych w Szamotułach galeria ... oglądaj ...
 • 29 października Bal Wszystkich Świętych galeria ...
 • 27 października rajd niepodległościowy galeria ...
  W tym dniu odbył się rajd dla uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły pokonali pieszo trasę na cmentarz do Cerekwicy. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole, a na Starym Cmentarzu uporządkowali groby i zaśpiewali pochowanym tam powstańcom szkolny hymn.
 • 24 października wycieczka klas VI galeria ...
  Klasy VI udały się do Bramy Poznania aby wziąć udział w zajęciach terenowych na Ostrowie Tumskim "Kiedy Poznań był grodem", które miały na celu rozwijanie umiejętności dokonywania porównań oraz ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. Po aktywnej lekcji historii, geografii i plastyki udaliśmy się do kina na seans filmowy.
 • 24 października Klub Młodzieżowy Pamięci Powstania Wielkopolskiego na uroczystości w Lusowie galeria ...
  Przedstawiciele Klubu Młodzieżowego Pamięci Powstania Wielkopolskiego D. Pachel i S. Piszczyński reprezentowali naszą szkołę w Lusowie na uroczystości związanej z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego „Pamiętamy w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, w którym absolwentka naszej szkoły Natalia Prentka zajęła 3 miejsce.
 • 19 października zajęcia rozwijające z matematyki galeria ...
 • 16 października Dzień Papieski galeria ...
 • 16 października wycieczka klas IV galeria ...
  Klasy IV ucestniczyły w lekcji muzealnej o mumifikacji "Mózg przez nos" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu oraz lekcji w kinie o nastrojach, emocjach i efektach specjalnych w filmie na podstawie filmu "Zegar Czarnoksiężnika".
 • 15-19 października tydzień powstańczy galeria ...
  W związku z przypadającą w tym roku 100-tną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez cały rok o tym sobie przypominamy. Od 15 do 19 października trwał tydzień powstańczy, każdy dzień związany był z tą rocznicą. W poniedziałek w czasie apelu przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego i przeprowadziliśmy ankietę na temat patriotyzmu. We wtorek – licz daty, był to dzień matematyczny, a wyniki związane były z datą rozpoczęcia i zakończenia powstania. W środę na sportowo – w czasie przerw można było sprawdzić m.in. swoją szybkość na torze przeszkód, celność rzutów do celu. W czwartek przy pieśniach patriotycznych odbyły się warsztaty rozetkowe. Piątek to dzień sprawdzenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – rozgrywki w kahoota między klasami.
 • 13 października pasowanie uczniów klas I galeria ...
 • 12 października Dzień Edukacji Narodowej galeria ...
  W barwnej oprawie odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 3a gimnazjum zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i muzyczne, występując w krótkich scenkach z życia szkoły. Przedstawienie podobało się zarówno uczniom, nauczycielom jak i zaproszonym gosciom.
 • 10 października dyskoteka z okazji dnia chłopaka galeria ...
 • 3 października wycieczka klas VIII do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie galeria ...
  Uczniowie obejrzeli film z relacjami świadków historii, którzy znaleźli się w obozie karno-śledczym w Żabikowie. Zwiedzili wystawę „Miejsca zniewolenia w okupowanym Poznaniu 1939–1945”, a w czasie wykładu dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce podczas II wojny światowej. Następnie w kinie obejrzeli film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który przybliżył im historię legendarnych polskich pilotów służących w RAF-ie.
 • 2-5 października pobyt klas III gimnazjum w Rogoźnie galeria ...
  Klasy gimnazjalne IIIA i IIIB spędziły pięć dni na początku października na turnusie profilaktycznym w Rogoźnie. Turnus obfitował w przeróżne zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach: profilaktyka uzależnień, np. profilaktyka uzależnienia od komputera i internetu, rozwijanie kluczowych umiejętności życiowych, np. rozwiązywanie konfliktów, asertywność, profilaktyka agresji i przemocy, działania alternatywne, np. trening twórczości, mini kurs gotowania.Uczniowie aktywnie i twórczo spędzili czas w Rogoźnie uczestnicząc w zajęciach warsztatowych, sportowych i artystycznych. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach integracyjnych, takich jak „Koło fortuny”, „Kocham Cię Polsko”, „Milionerzy” czy „Śpiewać każdy może…?”.
 • 2 października wycieczka klas VII
  Wycieczka klas siódmych do Szamotuł była bardzo udana. Seans filmowy „Dywizjon 303- historia prawdziwa” wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Miłą niespodzianką był udział w wystawie poświęconej powstaniu wielkopolskiemu, która odbyła się w gimnazjum nr 2. Wyjazd zakończyła uczta w Alanyi.
 • 24 września wybory do SU galeria ...
  W tym dniu odbyły się poprzedzone kampanią wyborczą wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Spośród 15 kandydatów uczniowie wybrali swoich 6 przedstawicieli:
  Przewodniczący: Kacper Belter, Z-ca Przewodniczącego: Alan Waligórski, Kronikarz: Matylda Wrzosek, Protokolant: Iga Wojkiewicz, Członek zarządu: Zofia Piszczyńska, Maciej Smoczyk
  Również w tym dniu odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły spośród 4 kandydatów 2 uzyskała taką samą liczbę głosów dlatego 26 września odbyła się II tura wyborów i na młodzieżowego radnego został wybrany Przemysław Niżnik. Będzie on naszym przedstawicielem wraz z Remigiuszem Miżejewskim, Hubertem Krupeckim i Maciejem Smoczykiem.
 • 21 września akcja sprzatania świata galeria ...
 • 15 września piknik powstańczy w Poznaniu galeria ...
  Tego dnia członkowie klubu udali się na PIKNIK POWSTAŃCZY do Poznania. Zobaczyli rekonstruktorów w umundurowaniu z replikami broni palnej, ułanów na koniach, artylerzystów, replikę pojazdu pancernego, szpital i pocztę polową, punk werbunkowy, ubiory z tego okresu.
 • 9 września XI Pielgrzymka Parafialna z Pamiątkowa do Cerekwicy galeria ...
  Kolejny już raz wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak, pogoda dopisywała a na twarzach gościł uśmiech. Po Mszy Świętej tradycyjnie byliśmy zaproszeni na poczęstunek przez osoby tworzące Caritas Parafialną - bardzo dziękujemy.
 • 3 września uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2018/19 galeria ...
 • 1 września uroczyste otwarcie nowej części szkoły połacząne z nadaniem Szkole Podstawowej w Pamiątkowie imienia Powstańców Wielkopolskich galeria ...
 • logo
  Zespół Szkół w Pamiątkowie uzyskał dofinansowanie dla projektu pt.:

  „Poprawa kształcenia ogólnego w Zespole Szkół w Pamiątkowie poprzez doposażenie pracowni,
  podniesienie kompetencji kadry i realizację dodatkowych zajęć”

  Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1. Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2. Kształcenie ogólne – projekty konkursowe, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Projekt realizowany jest od 2 lipca 2018 r. do 28 czerwca 2019 r.

  Głównym celem projektu jest: Podniesienie wiedzy i kompetencji 12 nauczycieli i 90 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół w Pamiątkowie, w tym 58 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez realizację projektu zintegrowanego, zmierzającego do poprawy warunków dydaktycznych dla uczniów, uwzględniającego działania w zakresie wsparcia uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych, wsparcia indywidualnego podejścia do uczniów oraz wsparcia na rzecz nauczycieli do końca czerwca 2019 r.

  Wartość projektu: 236 493,53 zł
  Dofinansowanie projektu z UE: 224 668,85 zł
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl