Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • 21 grudnia Wigilia szkolna galeria ...


  "Zatrzymaj się na chwilę,
  odetchnij pięknem świata.
  Zatrzymaj się na chwilę
  i zobacz co w sercu kryjesz...?
  Pędzi całe miasto,
  zgrzytają tramwaje...
  Wszystko chcesz uchwycić,
  a pustka zostaje...
  Nikt dziś nie ma czasu,
  każdy goni szczęście,
  na później zostawia
  to, co najważniejsze...
  Zatrzymaj się na chwilę..."


  Tymi słowami uczniowie klasy 7a naszej szkoły, rozpoczęli przygotowane przez siebie Jasełka, wprawiając zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w zadumę i skłaniając do refleksji. Na oczach zebranych ukazana w Jasełkach współczesna rodzina przeżyła niezwykłą przemianę. Ludzie, dla których podczas Świąt Bożego Narodzenia najważniejsze były prezenty pod choinką, którzy „dla tradycji” postawili wolne nakrycie na wigilijnym stole, a później odprawili od swoich drzwi strudzonego i schorowanego człowieka w obawie przed kradzieżą lub chorobą zrozumieli, że zabrakło w ich domu- choć pięknym i bogato wyposażonym tego co najważniejsze. Zabrakło wiary, miłości, zaufania do drugiego człowieka. Młodym aktorom towarzyszył Chór Szkolny Vivace, który wykonał znane kolędy i pastorałki. Spotkanie wszystkich uczniów było też okazją do złożenia przez poszczególne klasy życzeń całej społeczności szkolnej. Wcześniej odbyły się spotkania opłatkowe w klasach.
 • 12 grudnia spotkanie z autorem książek Łukaszem Wierzbickim galeria ...
  W wyjątkowym spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tego dnia szkoła gościła Łukasza Wierzbickiego- autora książek dla dzieci i młodzieży, starającego się ocalić od zapomnienia prawdziwe, wartościowe historie. Uczniowie klas 1-3 poznali historię niezwykłego podróżnika Kazimierza Nowaka, bohatera książki pt. „Afryka Kazika”, który w latach 30. XX wieku odbył niesamowitą podróż przez Afrykę. Czarny Ląd przemierzał rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o Aleksandrze Dobie i jego transatlantyckiej wyprawie kajakowej opisanej w książce pt. „Ocean to pikuś”. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych poznali losy niedźwiedzia Wojtka, który z żołnierzami Armii Andersa przemierzył szlak prowadzący z Persji aż do Włoch, by na koniec zamieszkać w zoo w Edynburgu. Historię tę Łukasz Wierzbicki przedstawił w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Podczas spotkania autor wzbogacał swoje opowieści wieloma fotografiami, filmami, nagraniami odgłosów natury. Stare kufry i walizki skrywały rekwizyty, które również ubarwiały opowieści. Łukasz Wierzbicki łączy w sobie cechy interesującego, wartościowego pisarza i wspaniałego opowiadacza, obdarowanego subtelnym poczuciem humoru. Dzięki temu uczestnicy spotkań słuchali opowiadanych przez niego historii z zapartym tchem i dużym zainteresowaniem.
 • Centrum Hajdasz galeria ...
  „Centrum Hajdasz nam przedstawia:
  Nasi Tancerze – dla nich wielkie brawa!
  Cały rok ciężko pracowali i medale otrzymali.
  Dołącz do nich jeśli chcesz i nagrody wszystkie zbierz”.
 • 3-7 grudnia TYDZIEŃ WOLONTARIATU pod hasłem: "TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA" galeria ...
  Zapraszamy do wspólnego świętowania TYGODNIA WOLONTARIATU.
  Jest to szczególny czas, kiedy właśnie wtedy, możemy podziękować wszystkim tym , którzy bezinteresownie ofiarowują innym swój wolny czas, zainteresowanie , uśmiech i serce.
  Plan tygodnia:
  Poniedziałek 3.12.18r. - akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Wtorek 4.12.18r. - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY na dużej przerwie (dziedziniec szkolny) oraz akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Środa 5.12.18r.- akcja DUŻY czyta MAŁEMU
  Czwartek 6.12.18r. - spotkanie z Mikołajem na dużym ekranie podczas dużej przerwy w sali nr 26 oraz LOTERIA ŚW. MIKOŁAJA
  Piątek 7.12.18r.- MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI (świetlica szkolna) godz. 13.30, PIERNIKOWANIE godz. 16.00 - 18.00

  Każdy może być WOLONTARIUSZEM jeśli tego bardzo chce!
  Możecie dołączyć się do wspólnej wielkiej zbiórki produktów spożywczych dla osób, korzystających z jadłodajni dla ubogich, przy Domu Dziecka w Szamotułach. Produkty można przynosić do organizatorów Tygodnia Wolontariatu lub do pokoju nauczycielskiego w nowej części szkoły.

  W GRUPIE SIŁA! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! DOŁĄCZCIE DO NAS!

  Organizatorzy TYGODNIA WOLONTARIATU:
  PCK - p. Agnieszka Wozowska i p. Agnieszka Wiśniewska
  Szkolne Koło Wolontariatu WIELKODUCHY - p. Agnieszka Szałata i p. Agnieszka Kęsy
  Samorząd Uczniowski - p. Agnieszka Ratajczyk
 • Szlachetna Paczka galeria ...
  W tym roku nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Inicjatorem zbiórki /podobnie jak w dwóch ubiegłych latach/ była klasa IIIA gimnazjum. Jak zwykle nie zawiedli Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, którzy okazali wielkie serce, przyczyniając się do skompletowania paczki dla potrzebującej Rodziny. W sobotę 8 grudnia 2018 roku kilkanaście wielkich pudeł zotało przetransportowanych do magazynu Szlachetnej Paczki we Wronkach, skąd tego samego dnia trafiło do Rodziny.
  W imieniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki i przede wszystkim obdarowanej Rodziny serdecznie DZIĘKUJĘ.
  Pomaganie jest fajne!
  Monika Michalak
 • SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA głosuj, oglądaj
  Nasza szkoła bierze udział w III edycji Szkoły Małego Inżyniera. Liczą się głosy. Zapraszam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz ich rodziny i znajomych do głosowania!
  logo
 • 30 listopada zajęcia projektowe z matematyki i geografii galeria ...
 • 29 listopada dyskoteka andrzejkowa galeria ...
 • 29 listopada warsztaty kulinarne i kulturowe w języku angielskim galeria ...
  Uczestnicy zajęć rozwijających z języka angielskiego /uczniowie klas VI/ odwiedzili jedną z poznańskich szkół językowych, która zorganizowała dla nich warsztaty kulinarne i kulturowe. Zajęcia poprowadził prawdziwy Amerykanin - Anthony. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję rozmawiać w języku angielskim z osobą natywną, doskonaląc przy tym swoje umiejętności kulinarne i świetnie się bawiąc. Zajęcja zakończyły się konsumpcją wspólnych wypieków :)
  Wycieczka uczniów została dofinansowana przez Bank Spółdzielczy Duszniki.
  Serdecznie dziękujemy!
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl