Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
ROK SZKOLNY 2018/19

 • 19 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 galeria ...
 • 19 czerwca uroczyste zakończenie nauki w szkole podstawowej klas VIII galeria ...
 • 13 czerwca Posiedzenie drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły galeria ...
  Posiedzenie drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły, naszymi reprezentantami są: Maciej Smoczyk i Przemysław Niżnik. Przemysław Niżnik został Zastępcą Przewodniczącego MRMiG Szamotuły.
 • 12 czerwca I Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie pod Honorowym Patronatem Pana Włodzimierza Kaczmarka Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły "Z samorządem na Ty" galeria ...
 • 31 maja wycieczka klas VI do WPN w Jeziorach
 • 20 maja Śremsong galeria ...
  Zespół wokalny z naszej szkoły brał udział w XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej w Śremie. Na 180 występujących podmiotów zostało wyróżnionych 24, które wzięły udział w sobotnim koncercie galowym. Spośród wyróżnionych zespołów nagrodę główną otrzymało 9, w tym nasze dziewczęta.
 • 15 maja Gala konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim galeria ...
  Wręczenie nagród i dyplomu laureatce 3 miejsca Dominice Pachel.
 • 11 maja konkurs Śpiewająca Polska galeria ...
  Chór „Vivace” naszej szkoły zdobył Złote Pasmo podczas Konkursu Chórów Regionu Wielkopolska Wschodnia Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska w Ostrowie Wielkopolskim.
 • 8-10 maja wycieczka klas VIII do Starego Kaleńska galeria ...
 • 7 maja Święto Konstytucji 3 Maja galeria ...
 • 7 maja Dzień Flagi galeria ...
 • 15-16 kwietnia zielona szkoła klas VI w Żurawińcu galeria ...
 • Projekt ESA
  Nasza szkoła przystąpiła do projektu ESA. Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Nasza szkoła została równiez wyposażona w czujniki, badające jakość powietrza, a wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza są prezentowane na ekranie.
 • Przesłuchania w konkursie "Do hymnu" rozpoczęte
  Jurorzy wyruszyli do szkół, by wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i dwóch innych pieśni hymnicznych. Do końca maja przesłuchają w sumie 300 szkół, w których zaśpiewa kilkadziesiąt tysięcy dzieci! Udostępniamy spot promocyjny.
 • 26 marca Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Szamotułach galeria ...
  Ósmoklasiści oraz gimnazjaliści z naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu szamotulskiego w ramach Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Młodzież odwiedziła również Zespół Szkół nr 1 im. ks. Piotra Skargi oraz Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja.
 • marzec XI edycja wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim galeria ...
  Naszą szkołę reprezentowali: Łucja Barwińska, Oliwia Dolatowska, Dagmara Czysta, Dominika Pachel, Stefan Piszczyński, Eryk Nowak. Dominika Pachel została laureatką III miejsca.
 • 22 marca występ Tomasza Dolskiego, finalisty MUST BE THE MUSIC galeria ...
  Występ obejrzeli uczniowie i pracownicy. Po zeszłorocznym koncercie spodziewać się było można niesamowitych efektów. Jak się okazało, tegoroczny przewyższył nasze oczekiwania. Tomasz Dolski stara się przybliżyć młodzieży muzykę klasyczną i dzieje kompozytorów w niekonwencjonalny sposób, dlatego entuzjazm na sali był tak ogromny. Koncert sponsorowany był przez marszałka województwa wielkopolskiego.
 • II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „DO HYMNU”
  Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „DO HYMNU”. Konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych wybranych spośród zaproponowanych przez organizatorów. My wybraliśmy „Rotę” oraz „Odę do radości”. Wykonanie pieśni ocenia jury powołane przez organizatorów. Przesłuchanie konkursowe odbędzie się w naszej szkole dnia 8.04.2019r. o godz. 8.30. Zadecydowaliśmy, że w naszej szkole udział w konkursie wezmą uczniowie klas IV-VIII.
  Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na www.nck.pl, a teksty pieśni do opanowania pobierz tutaj.
 • Akcja "GÓRA GROSZA" - zebrana kwota w tym roku to 1422,64 ZŁ galeria ...
 • 21 marca DZIEŃ WIOSNY, DZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH i KONKURS KANGUR MATEMATYCZNYgaleria ...
  Bezpośrednio po rekolekcjach, kiedy młodsi uczniowie wyjechali na warsztaty wielkanocne do Szreniawy, uczniowie klas od czwartej do trzeciej gimnazjum zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Grupy odwiedzały stacje zadaniowe i rozwiązywały zadania z różnych dziedzin, można się było również sprawdzić w sudoku. W sali gimnastycznej klasa szósta zaprezentowała wiosenne przedstawienie, a następnie jury dokonało oceny pracy poszczególnych klas. Ocenione zostały wiosenne fryzury, piosenki i wiersze oraz zadania takie jak portret wiosny i rebus wiosenny.
 • 18-20 marca rekolekcje galeria ...
  W tych dniach uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przeżyć rekolekcje wielkopostne, by dobrze przygotować się do nadchodzącej Wielkanocy. Przez trzy dni nauki prowadziły siostry zakonne Gracjana i Magdalena, pochodzące z Mosiny i ze Szczecina. Jak co roku, każda klasa miała wyznaczone zadania do wykonania. Starsi wykonywali wyznaczone stacje drogi krzyżowej oraz pisali listy do Boga. Rozważane były też przypowieści. Drugiego i trzeciego dnia wszyscy mieli możliwość przystąpienia do spowiedzi. Rekolekcje zwieńczyła Msza Święta. Tak przygotowani, uczniowie mogą oczekiwać na Jezusa Zmartwychwstałego.
 • 11 marca „Wolontariat niejedno ma imię...” galeria ...
  W ramach poznawania różnych form pomocy wolontariackiej, Wielkoduchom z Pamiątkowa udało się nawiązać współpracę z Hospicjum Palium w Poznaniu. 11 marca podczas spotkania wolontariatu, gościła w szkole koordynatorka Motylego wolontariatu w w/w Hospicjum. Pani Barbara Grochal przedstawiła Wielkoduchom jak wygląda opieka paliatywna w ich ośrodku. Hospicjum Palium, przenośnie, otula swoich pacjentów płaszczem łagodnej pomocy. Taka opieka obejmuje osobę chorą i jego rodzinę. Dąży do zapewnienia chorym jak najlepszej opieki, przy zachowaniu godności i szacunku do pacjentów oraz ich bliskich. Głónym celem jest tu niesienie ulgi w cierpieniu ciała i duszy. Mówiła o tym, że każdy z nas ma różne talenty, jeśli tylko chcemy, możemy angażować się w prace dla Hospicjum, w ramach międzypokoleniowego motylego wolontariatu.
  Wielkoduchy w różnym wieku wraz z rodzicami, przygotowują się również do pomocy dla Hospicjum. Podczas warsztatów wolontariusze uczyli się robić motyle, które będą przekazywać mieszkańcom Pamiątkowa. Podczas dni MOTYLE DLA HOSPICJUM - 25-26 marca 2019r., chcemy przybliżyć naszej lokalnej społeczności, jak ważne jest podjęcie jakiegokolwiek aktywności, aby wspomóc takie działania. W imieniu wolontariatu akcyjnego Hospicjum Palium zapraszamy na BIEG MOTYLI już 13 kwietnia do Poznania. Wielkoduchy też tam będą!
  Więcej informacji na stronie www.facebook.com/MotyleDlaHospicjum
 • 11 marca DZIEŃ KOBIET galeria ...
 • 8 marca wycieczka do Tropical Islands galeria ...
  Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Tropical Islands w Niemczech. Wakacyjna temperatura, szaleństwa w basenach, spacery wśród tropikalnej roślinności i pyszne lody pozwoliły chociaż na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i nauki. Zadowoleni uczniowie wrócili do ławek szkolnych z nową porcją energii i zapału do pracy:)
 • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" galeria ...
 • 23 lutego RAJD PAMIĘCI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918-1919 galeria ...
 • 22 lutego DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO galeria ...
 • 19 lutego turniej piłki nożnej halowej galeria ...
 • 15 lutego DZIEŃ PATRONA galeria ...
 • 14 lutego dyskoteka walentynkowa galeria ...
 • 6 lutego balik karnawałowy w przedszkolu galeria ... i w klasach I-III galeria ...
 • 29 grudnia UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE SZTANDARU galeria ...
  W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie otrzymała własny sztandar. Ma on wymiary 90cm na 90cm, barwę czerwona po stronie głównej i kremową po stronie odwrotnej. Zdobi go wizerunek orła białego oraz logo szkoły zaprojektowane przez p. Ewelinę i Damiana Kłaczkiewiczów. Sztandar został poświęcony 29 grudnia 2018 r. w czasie mszy św. Po jej zakończeniu mieszkańcy i zaproszeni goście przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie fundatorzy - Rada Rodziców przekazała sztandar społeczności szkolnej. Po zakończeniu uroczystości rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych z cyklu: "Muzyka łączy pokolenia".
  logo
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl