Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
ROK SZKOLNY 2019/20

  plakat plakat
  Przypominam, że z inicjatywy społecznej, powstał pomysł zbierania środków na odnowienie elewacji starej szkoły. Pomysł, który jest dowodem wdzięczności za podjęte w ostatnim czasie na naszym terenie inwestycje /rozbudowa szkoły, remont ulicy Dworcowej, Przecławskiej, zagospodarowanie plaży/, zyskał aprobatę szerokiej rzeszy mieszkańców, dyrekcji i rady pedagogicznej szkoły. Kto zechciałby dołączyć do akcji, proszony jest o dokonanie wpłaty na:
  Konto Rady Rodziców SP w Pamiątkowie:
  07 9072 0002 2004 0407 3545 0001, z dopiskiem w tytule ELEWACJA

  Mamy nadzieję, że podjęta inicjatywa, za którą bardzo dziękuję, doprowadzi do tego, że nasz kompleks szkolny będzie prezentował się jeszcze piękniej.

  Z poważaniem
  Alina Jankowska
  dyrektor szkoły


  Fundacja DKMS oraz Stowarzyszenie „MOTYL”- INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA z Cerekwicy wraz z Wielkoduchami współorganizuje: DZIEŃ DAWCY SZPIKU w dniu 29 marca 2020r., w godz: 9.00-14.00 w DOMU PARAFIALNYM przy naszym kościele w Cerekwicy.
  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zarejestrowaniu się jako potencjalny Dawca Komórek macierzystych krwi i szpiku i oddać cząstkę siebie potrzebującym.
  Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 r. ż.
  Zajmuje to tylko chwilę, polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. W późniejszym czasie na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr pesel.
  Podczas akcji będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka na poczet badań fundacji dla każdego potencjalnego dawcy.
  Ok. godz. 12.00 zapraszamy również wszystkich chętnych, starszych i najmłodszych, do udziału w warsztatach przeprowadzonych przez STRAŻACKI KLUB KRWIODAWCÓW Z PRZECŁAWIA.
  Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej, może przyjść i zapoznać się z szerszą wiedzą na ten temat.
  SŁUŻYMY POMOCĄ I ODPOWIEMY NA PYTANIA.
  Wolontariusze ze Stowarzyszenia „MOTYL”

 • Zaczarowany ołówek 3D

  Miło nam poinformować, że nasz projekt został wybrany do realizacji przez komisję w konkursie Fajne Granty T-mobile organizowanym przez Fundację CoderDojo Polska. Wyniki można zobaczyć na stronie https://fajnegranty.pl/wyniki/" W ramach projektu uczniowie klas piątych będą za pomocą długopisu 3D wykonywać własne projekty z różnych dziedzin.
  W ramach matematyki stworzą modele brył przestrzennych i figur geometrycznych, które pomogą im zrozumieć wiele zagadnień z nimi związanych. Na języku polskim omawiana była lektura „Zaczarowany ogród” i jest to doskonały moment, aby wykorzystać długopis 3D do narysowania i wyczarowania własnego projektu ogrodu. W części plastycznej uczniowie będą mogli puścić wodze fantazji i stworzyć własny projekt dowolnej rzeczy, sprzętu codziennego użytku (okulary, krzesło, szafa...). To tylko część zaplanowanych aktywności.
  Po zakończeniu projektu długopisy zostaną w szkole i będą z nich mogli skorzystać uczniowie pozostałych klas!
  Opiekun: Anna Słońska

 • 9 marca Dzień Kobiet galeria...
 • 3-5 marca rekolekcje galeria...
  Tegoroczne rekolekcje szkolne już za nami. Od 3 do 5 marca można było zobaczyć uczniów poszczególnych klasy którzy wraz z wychowawcami i nauczycielami przemierzali drogę pomiędzy szkołą a kaplica w Pamiątkowie. Nie było to przedwczesne poszukiwanie wiosny. W kaplicy spotykaliśmy się z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej- a dokładnie z s. Angelika i s. Małgorzatą. Siostry przybliżały nam hasło rekolekcji "Ja jestem drogą, prawdą i życiem". Z zaciekawieniem obserwowaliśmy "miksturę grzechu i "łaskę pojednania". Od najmłodszych po najstarszych z radością podejmowaliśmy śpiew. W środę uczniowie starszych klas mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi świętej. Ostatniego zaś dnia uczestniczyliśmy / z podziałem na grupy/ w Eucharystii- na początku których były odczytane nasze osobiste intencje. Na zajęciach w szkole podejmowaliśmy temat drogowskazów w codziennym życiu; wykonywaliśmy plakaty, rozwiązywaliśmy quizy, krzyżówki. Mogliśmy zagrać gry planszowe jak też w kalambury religijne czy w biblionerów. Nie zabrakło filmów o tematyce religijnej. Kolejne rekolekcje za rok- a przed nami już w czerwcu Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl