Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl
wydarzenia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Szanowni Państwo!

Z radością informuję, iż trwająca rozbudowa szkoły ma się zakończyć latem przyszłego roku. 1 września 2018 roku planowane jest jej otwarcie. Jest to dobra okazja, by nasza prawie 150-letnia szkoła nie pozostawała bezimienna. Chcielibyśmy wykorzystać ten moment do nadania jej imienia. Wszystkich, którym bliska jest Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, zachęcam do nadsyłania propozycji patrona lub patronów. Proszę również o krótkie uzasadnienie wyboru. Autorami pomysłów mogą być osoby indywidualne, rodziny lub inne grupy osób. Na propozycje czekamy do 15 listopada. Można je przesłać na adres e-mail: sppamiatkowo@wp.pl lub złożyć w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem
Alina Jankowska
dyrektor szkoły


 • 7 marca przedstawienie pt. „Wóz Drzymały” galeria ...
  W tym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Walka Polaków o niepodległość przybierała różne formy. Jednym z symboli walki i sprzeciwu wobec zaborcy był Michał Drzymała, który zamieszkał w wozie cyrkowym. Uczniowie kl. 0-V mogli poznać jego historię w czasie przedstawienia teatralnego pt. „Wóz Drzymały”.
 • 5-7 marca rekolekcje galeria ...
  Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i przebiegały wyjątkowo, ponieważ przeprowadzili je wspólnie ksiądz proboszcz Marek Tarło-Jawtok oraz pani katechetka Irena Marczak. Jak co roku uczniowie mierzyli się z zadaniami, które pobudzały do refleksji nad cudem Zmartwychwstania. Młodzież miała również okazję do obejrzenia filmów poświęconych tematyce związanej z życiem Chrystusa oraz współczesnym dylematom i życiowym wyborom. Niecodzienne były nauki w kościele, ponieważ ksiądz proboszcz ilustrował swoje słowa krótkimi filmikami, które pozwoliły głębiej zrozumieć jego słowa. Wielu uczniów z pewnością zapamięta też choćby pierwsze słowa i melodię pieśni Hava nagila... Tak przygotowani, możemy oczekiwać Świąt Wielkanocy i za to przygotowanie dziękujemy!
 • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych galeria ...

  Ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy.

  Zbigniew Herbert „Wilki”

 • 9 lutego WALENTYNKI galeria ...
  W tym dniu w naszej szkole działała poczta walentynkowa, a wszyscy obdarowani zostali lizakami w kształcie serca.
 • 7 lutego dyskoteka walentynkowa galeria ...
 • 1 lutego podsumowanie wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Oaza zieleni w różnych porach roku" galeria ...
  Konkurs trwał od maja do listopada 2017 roku i polegał na systematycznej obserwacji trzech wybranych obiektów przyrodniczych, fotografowaniu ich i wypełnianiu kart pracy. Do konkursu przystąpiło 47 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała 5-osobowa grupa uczniów z klasy VII b: Agnieszka Hoffmann, Zuzanna Kozyra, Stefan Piszczyński, Joanna Stachowiak i Klaudia Walczak. Opiekunem grupy projektowej była p. A. Szałata. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie a ich zdjęcia znajdują się w kalendarzu wydanym z tej okazji.
 • KOLOROWY UNIWERSYTET galeria ...
  W roku akademickim 2017/2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już po raz siódmy jest organizatorem projektu edukacyjnego Kolorowy Uniwersytet. Kolorowy Uniwersytet to program, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego w wieku 8–12 lat. Jego celem jest popularyzacja nauki oraz pomoc dzieciom w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego. 9 października 2017r. w mury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wkroczyli nasi uczniowie z klas III a i III b Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Stali się oni jednymi z 200 studentów Kolorowego Uniwersytetu. Tego dnia dzieci uczestniczyły w prawdziwej inauguracji roku akademickiego, podczas której wysłuchały pierwszego wykładu zatytułowanego "Oko i mózg - razem czy osobno?". Uroczyste rozpoczęcie to był dopiero początek wspaniałej przygody. Przez cały rok akademicki uczniowie uczestniczą w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, ponieważ w działania Kolorowego Uniwersytetu zaangażowały się wszystkie wydziały UAM i jednostki ogólnouczelniane. Nasi studenci, zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i humanistycznych, a całoroczny wysiłek uhonorowany będzie uczestnictwem w Absolutorium, na którym każdy uczeń Kolorowego Uniwersytetu otrzyma dyplom.
 • 19 stycznia wycieczka do Tropical Island pod Berlinem galeria ...
  W mroźny i śnieżny poranek uczniowie naszej szkoły wyruszyli na poszukiwanie letnich upałów, białych plaż, krystalicznej wody, tropikalnych lasów i wodnych atrakcji, wszystko to znaleźli niedaleko Berlina w Tropical Island.
 • 4 stycznia wycieczka klas IV i V do Poznania galeria ...
  Na początku naszej wycieczki udaliśmy się do kina Apollo, na musical dydaktyczny. Nastepnie spacerujac po Starym Rynku dotarliśmy do Muzeum Archeologicznego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Co zawdzięczamy Grekom i Rzymianom? Dziedzictwo Antyku dla początkujących.” W czasie lekcji przypomnieliśmy sobie liczby rzymskie oraz ich zastosowania oraz poznaliśmy alfabet grecki i próbowalismy przetłumaczyć kilka słów z greki na łacinę. Na koniec zwiedziliśmy niektóre ekspozycje muzeum.
 • 22 grudnia Jasełka galeria ...
  W tym roku jasełka przygotowała klasa IIA gimnazjum z wychowawczynią panią Moniką Michalak. Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono tradycyjną rodzinę przygotowującą się do wieczerzy wigilijnej. Szczególne znaczenie w tej scenie miała postać Matki,która przypomniała o tradycjach tego dnia. W drugiej części przedstawiono biblijną scenę, w której nowonarodzony Jezus jest odwiedzany kolejno przez Pasterzy, Królów i Aniołów. Atmosfera zbliiżających się Świąt Bożego Narodzenia została wywołana również przez wspólne kolędowanie i ... obecność w stajence żywej kozy Foxy, która niewątpliwie skradła serca najmłodszej części publiczności.
 • SZLACHETNA PACZKA galeria ...
  Nasza szkoła już po raz IV wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem pomogliśmy 4-osobowej Rodzinie ze wsi Czerwonak. W sobotę, 9 grudnia 2017 r., 25 kartonów i kartoników trafiło do magazynu w Czerwonaku, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli je do wybranej przez nas Rodziny. Udało się zrealizować WSZYSTKIE wymienione potrzeby Rodziny! A to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, rodzicom i nauczycielom! Warto pomagać!
 • 17 grudnia koncert "Muzyka łączy pokolenia" galeria ...
  Drugi już koncert „Muzyka łączy pokolenia” zgromadził w tym roku więcej widzów niż w roku poprzednim. Nie zabrakło znakomitych gości, między innymi zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły pana Dariusza Wachowiaka, sołtysa Pamiątkowa pani Moniki Kuźniak, proboszcza parafii w Popówku księdza Jarosława Klupsia oraz dyrektorów szkół. Oczywiście dopisali również mieszkańcy Pamiątkowa i okolic, którzy przyszli oklaskiwać swoje pociechy. Wystąpiło Koło Śpiewackie Lira z Pniew prowadzone przez panią Urszulę Grzędę, chór Allegro ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sycynie, którym dyrygowała pani Marcjanna Nowak, Orkiestra Capella Samotulinus pod dyrekcją pana Remigiusza Skorwidera. Mieliśmy także możliwość posłuchania trzech grup wiekowych pamiątkowskiego chóru Vivace. Ponieważ koncert miał na celu wprowadzenie słuchaczy w świąteczny nastrój, wybrzmiały kolędy i pastorałki. Najbardziej wzruszającym momentem było zakończenie, kiedy to wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie pastorałkę „Od serca do ucha” w opracowaniu pana Dariusza Tarczewskiego. Tradycją stanie się zapewne wręczenie uczestnikom pamiątkowych statuetek i dyplomów. Dyrektor szkoły pani Alina Jankowska zapewniła również, że koncerty „Muzyka łączy pokolenia” odbywać się będą w następnych latach.
 • 12 grudnia spotkanie opłatkowe Eucharystycznego Ruchu Młodych galeria ...
 • niezwykłe warsztaty w klasie IIIc galeria ...
  W mijającym tygodniu klasę III c odwiedził niezwykły gość. Pan Jarosław Stankowski jest tatą jednej z naszych uczennic, ale przede wszystkim nieprzeciętnie utalentowanym artystą. Podczas dwugodzinnych warsztatów Pan Jarosław zagłębił nas w arkana sztuki rysunku. Dowiedzieliśmy się, czym jest kompozycja, perspektywa, światłocień, poznaliśmy pojęcie proporcji. A wszystko poparte było przykładami dzieł mistrzów malarskich. Dzieci po raz pierwszy okazję rysować przy sztalugach. Pierwszą z prac była martwa natura, gdzie główną rolę odgrywało światło i cień. Drugie dzieło był to portret z uwzględnieniem właściwych proporcji ludzkiej twarzy. Sądząc po zaangażowaniu dzieci i wrażeniu, jakie wywarły na nich wiedza i kunszt Pana Jarosława, artystyczne ziarno zostało zasiane.
 • 4-8 grudnia TYDZIEŃ WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE galeria ...
  W tym tygodniu WOLONTARIAT zachęcał nas do wspólnego świętowania dnia dobrych ludzi, aby ich docenić, by czuli, że ich działanie i aktywność jest ważna i potrzebna. W naszej szkole każdy uczeń, rodzic, pracownik, nauczyciel jest WOLONTARIUSZEM ponieważ wspiera wszystkie akcje, zbiórki, loterie, kiermasze i każde działanie WOLONTARIATU. W ramach tego tygodnia miały miejsce następujące wydarzenia: - zbiórka artykułów żywnościowych na święta dla najuboższych pod hasłem "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem",
  - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w celu pomocy małemu Krzysiowi w walce ze diagnozowanym złośliwym nowotworem mózgu,
  - MIKOŁAJKOWY SALON GIER PLANSZOWYCH działał na każdej dużej przerwie,
  - ZADANIA DOMOWE Z ELFAMI czyli pomoc starszych uczniów w odrabianiu zadań domowych w świetlicy szkolnej,
  - akcja czytelnicza "DUŻY czyta MAŁEMU", podczas której uczniowie z klas starszych czytali bajki i baśnie najmłodszym uczniom,
  - "MIKOŁAJKOWYM KROKIEM... " odbyło się przekazanie niespodzianek od św. Mikołaja osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z Pamiątkowa i okolic,
  - POPOŁUDNIE Z ANIMOWANYM MIKOŁAJEM /oglądanie filmu/,
  - LOTERIA FANTOWA ŚW. MIKOŁAJA w świetlicy szkolnej.
 • 3 grudnia rajd mikołajkowy galeria ...
  W dniu 3 XII wzięliśmy udział w ostatnim rajdzie PTTK w tym roku. O godzinie 7.20 wyruszyliśmy autobusem z Pamiątkowa na trasę rajdu mikołajkowego, który w tym roku odbył się w okolicach Pniew. Maszerowaliśmy między innymi ścieżką edukacyjną Szlakiem Kani Rudej oraz odpoczywaliśmy przy ognisku przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie. Meta rajdu została zlokalizowana w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. O godzinie 15.00 wróciliśmy do Pamiątkowa.
 • 1 grudnia przedstawienie Bears in the night galeria ...
  W tym dniu uczniowie klasy piątej i klas szóstych wystąpili w przedstawieniu Bears in the night. Należy dodać, że przedstawienie odbyło się w języku angielskim, a uczniowie mieli swój udział w wykonaniu dekoracji i rekwizytów. Występ był bezpośrednim efektem badania naukowego z zakresu dydaktyki języków obcych. Badanie zaprojektowano we współpracy z Instytutem Dydaktyki Języka Angielskiego Wolnego Uniwersytetu w Berlinie oraz Instytutem Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadzone zostało przez nauczycielki języka angielskiego naszej szkoły (p. M. Beger-Gołąb, p. M. Michalak) oraz doktorantkę Wolnego Uniwersytetu w Berlinie - p. N. Janzen Ulbricht. Dzięki udziałowi w opisanym powyżej badaniu uczniowie mieli możliwość przyswajania języka angielskiego nowatorską metodą opartą na gestach, prowadzenia rozmów w języku angielskim z osobą anglojęzyczną
  /p. N. Janzen Ulbricht/ oraz zaprezentowania zdobytych umiejętności w formie przedstawienia.
 • 29 listopada dyskoteka andrzejkowa galeria ...
Copyright © Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sekretariat@sppamiatkowo.pl