Zespół Szkół
w Pamiątkowie
ul. Szkolna 13
64-514 Pamiątkowo
tel/fax: 61 29 144 09
e-mail: sppamiatkowo@wp.pl
Projekt językowy „Walking Europe”
w ramach międzynarodowego portalu eTwinning

      W projekcie bierze udział grupa kilkunastu gimnazjalistów, którzy pod opieką opiekuna projektu (Monika Michalak) pokonują pieszo „dystans do Szwecji”. Uczniowie wędrują do różnych miejsc odkrywając i promując zalety środowiska i otoczenia, z którego pochodzą. Każdy przebyty kilometr mnożony jest przez liczbę uczestników. W ten sposób powinna uzbierać się odległość z Pamiątkowa do Kinna w Szwecji (700 km), gdzie znajduje się szkoła partnerska , której uczniowie pod opieką opiekuna (Malin Lydell Manfjard) realizują podobne zadanie.

      Cele projektu:
  • Zachęcanie uczniów do doskonalenia i posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach realnych (kontakty z rówieśnikami za pomocą technologii informacyjno- komunikacyjnych ICT).
  • Promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.
  • Promowanie okolic Pamiątkowa.
  • Zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia.


      Uczniowie posiadają indywidualny dostęp (login, hasło) do platformy e-Twinning, poprzez którą mogą komunikować się z rówieśnikami ze Szwecji, dzielić się wrażeniami ze spacerów na blogu projektu, zamieszczać zdjęcia i wykonywać przewidziane przez opiekunów projektu zadania.
      9 marca 2014r. projekt otrzymał odznakę eTwinning Label.

      Przedsięwzięcia w ramach projektu:
  • Listopad 2013r. – spotkanie organizacyjne, wybór grupy projektowej.
  • 22 lutego 2014r. – „rajd” (Nordic Walking) z Pamiątkowa do Szamotuł; pobyt w grocie solnej w Centrum Sportu Szamotuły. Grupa pokonała dystans 8,3 km. Udział w rajdzie wzięło 10 osób.
  • 24 maja 2014 r. - „rajd” (Nordic Walking) z Pamiątkowa do Szamotuł; wspólny posiłek w restauracji Alanya. Grupa pokonała dystans 9,1 km. Udział w rajdzie wzięło 10 osób.

galeria


Czytaj więcej o projekcie na www.etwinning.net/pl/
Copyright © Zespół Szkół w Pamiątkowie
Zespół Szkół w Pamiątkowie, ul. Szkolna 13, 64-514 Pamiątkowo
tel./fax: 61 29 14 409 | e-mail: sppamiatkowo@wp.pl